Про нас Пошта Мапа сайту Ліцей
Головне меню
Прогноз погоди

волог.:

тиск:

вітер:

Цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Відомі фізики » Відомі українські фізики » Челомей Володимир Миколайович

Челомей Володимир Миколайович

1914-1984рр.

Багатьом на Україні не знайоме ім'я ВОЛОДИМИРА МИКОЛАЙОВИЧА ЧЕЛОМЕЯ  – "батька" ракети-носія "Протон", за допомогою якої були виведені в космос космічні кораблі "Союз", "Мир", "Прогрес", автоматичні станції "Вега", які вивчали Венеру і комету Галлея, інші апарати.

У 1937 році Володимир Челомей закінчує з відзнакою Київський авіаційний інститут. Наукою почав займатися ще будучи студентом. Щасливе поєднання глибокого теоретичного проникнення з чудовою винахідливістю інженера особливо проявилися під час його роботи в галузі ракетної техніки.

Працюючи з початку Великої Вітчизняної війни в Центральному інституті авіаційного моторобудування він втілює свою студентську мрію – створює новий тип двигуна (пульсуючого повітряно-реактивного), який знайшов широке використання в крилатих ракетах та інших ракетних установках.

Володимир Миколайович є автором нової ідеї розкриття крила ракет у повітрі, технічне рішення якої визнане у всьому світі.У 1959 році В.М.Челомея призначають генеральним конструктором. У керованому ним конструкторському бюро за участю суміжних організацій і була створена ракета-носій "Протон", що знаменувало собою початок нового етапу в освоєнні космосу. Згодом у цьому КБ були створені станції серії "Салют".Протягом ряду років В.М.Челомей викладав і керував МВТу ім.М.С.Баумана кафедрою коливань і механічних процесів, був блискучим популяризатором науки.


24.05.2024


Пошук по сайту
Новини сайту
Записів немає!
 • (1)
 • Наші фото
  Шкільний гумор

  - Як в тебе справи в новій школі?- Жах! Списати взагалі нічого не можна. - Всі вчителі - звірі?- Ні, всі учні - ідіоти.

  Незвичайне
  Сайт вчителів фізики Вінницького технічного ліцею © 2010-2017

  Використання матеріалів із даного сайту
  дозволене лише за наявності
  активного посилання на першоджерело

  Вінницький технічний ліцей, м.Вінниця
  admin@vtl.vn.ua