Про нас Пошта Мапа сайту Ліцей
Головне меню
Прогноз погоди

волог.:

тиск:

вітер:

Цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Відомі фізики » Відомі українські фізики » Янгель Михайло Кузьмович

Янгель Михайло Кузьмович

1911-1971рр.

Михайло Янгель народився 25.10.1911 р. в сибірському селі Зирянево Іркутської області. Відомо, що дід академіка Лаврентія Янгеля був нащадком запорізького козака, жив з дружиною та двома синами в селі Рижики на Чернігівщині. У чернігівському селі родину майбутнього знаменитого вченого односельці називали "янголами”.

Закінчивши семирічну школу в Сибіру, Михайло Янгель переїхав до старшого брата який жив у Москві. Працюючи на ткацькій фабриці, Михайло "захворів” авіацією і 1931 року вступив до Московського авіаційного інституту імені С.Орджонікідзе.

Ще студентом почав працювати в КБ відомого авіаконструктора Полікарпова. Молодик конструктор брав участь у розробці винищувачів 1-16 та 1-17, двомоторного винищувача для супроводу дальних бомбардувальників та інших літаків. Потім працював у КБ Мікояна. 1950 року закінчив Академію авіаційної промисловості і 4 роки очолював науково дослідний інститут.

З 1954 року став першим Головним конструктором КБ "Південне” у Дніпропетровську, яке очолював 17 років. Він також зробив суттєвий внесок у вивченні верхніх шарів атмосфери Землі та навколоземного космічного простору за програмою "Космос”.

В конструкторському бюро, яке очолював Ягель була створена ракета Р-12 – рекордсмен ракетної техніки. Крім того з КБ вийшла перша міжконтинентальна ракета на високо киплячих компонентах палива, перші орбітальні головні і відокремлюючи частини, військова ракета Р-36 М2, відома в НАТО під назвою "Сатана”, ракета-носій "Космос” та "Інтеркосмос”, а також "Зеніт”, котрий став на грані тисячоліття осердям міжнародного проекту "Морський старт” та багато іншого.

Також у КБ "Південному” були також створені наймогутніша в 60-і роки ракета СС-9 з розділювальними боєголовками і перша в світі ракета з орбітальною головною частиною СС-12. Перший "вибір Янгела” простояв на бойовій варті цілих двадцять років, а створені на його базі ракети носії "Космос-2” і "Космос 3М” сьогодні використовують як перший ступінь для виведення на орбіту штучних супутників Землі. До речі, доставка пускових установок з ракетами Р-12 на Кубу під час так званої Карибської кризи, дозволили зробити перший крок у напрямку роззброєння.

Ім’я видатного конструктора ракетокосмічної технології, академіка АН УРСР і СРСР, двічі героя соціалістичної праці, лауреата Ленінської і Державної премії М.К. Янгеля носить Харківський інститут радіоелектроніки. На його честь названо вулиці у Києві, Дніпропетровську, в інших містах України, а також один з кратерів на Місяці. Це ім’я носить і його улюблене Державне конструкторське бюро "Південне” у Дніпропетровську.


25.07.2024


Пошук по сайту
Новини сайту
Записів немає!
 • (1)
 • Наші фото
  Шкільний гумор

  - Чи зрозуміли ви мене?- запитав учитель в кінці уроку. - Зрозуміли! - То хто наведе приклад з префіксом "пре"? - Поїзд пре, - відповів один з учнів.

  Незвичайне
  Сайт вчителів фізики Вінницького технічного ліцею © 2010-2017

  Використання матеріалів із даного сайту
  дозволене лише за наявності
  активного посилання на першоджерело

  Вінницький технічний ліцей, м.Вінниця
  admin@vtl.vn.ua