Про нас Пошта Мапа сайту Ліцей
Головне меню
Прогноз погоди

волог.:

тиск:

вітер:

Цікаво
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Відомі фізики » Відомі українські фізики » Челомей Володимир Миколайович

Челомей Володимир Миколайович

1914-1984рр.

Багатьом на Україні не знайоме ім'я ВОЛОДИМИРА МИКОЛАЙОВИЧА ЧЕЛОМЕЯ  – "батька" ракети-носія "Протон", за допомогою якої були виведені в космос космічні кораблі "Союз", "Мир", "Прогрес", автоматичні станції "Вега", які вивчали Венеру і комету Галлея, інші апарати.

У 1937 році Володимир Челомей закінчує з відзнакою Київський авіаційний інститут. Наукою почав займатися ще будучи студентом. Щасливе поєднання глибокого теоретичного проникнення з чудовою винахідливістю інженера особливо проявилися під час його роботи в галузі ракетної техніки.

Працюючи з початку Великої Вітчизняної війни в Центральному інституті авіаційного моторобудування він втілює свою студентську мрію – створює новий тип двигуна (пульсуючого повітряно-реактивного), який знайшов широке використання в крилатих ракетах та інших ракетних установках.

Володимир Миколайович є автором нової ідеї розкриття крила ракет у повітрі, технічне рішення якої визнане у всьому світі.У 1959 році В.М.Челомея призначають генеральним конструктором. У керованому ним конструкторському бюро за участю суміжних організацій і була створена ракета-носій "Протон", що знаменувало собою початок нового етапу в освоєнні космосу. Згодом у цьому КБ були створені станції серії "Салют".Протягом ряду років В.М.Челомей викладав і керував МВТу ім.М.С.Баумана кафедрою коливань і механічних процесів, був блискучим популяризатором науки.


19.04.2024


Пошук по сайту
Новини сайту
Записів немає!
  • (1)
  • Наші фото
    Шкільний гумор

    Приходить син до батька і каже: - Тату, ти мені обіцяв дати одинадцять гривень, якщо я отримаю "п'ять" із математики. Так ось, учоpа вчителька мені поставила "тpи", а сьогодні - "два". Разом буде "п'ять". Давай обіцяні гроші!- Добре, - відповідає батько і дістає гроші. - Ось тобі одна гривня, а ось ще одна. Разом - одинадцять! Вчи і далі так математику, синку!

    Незвичайне








    Сайт вчителів фізики Вінницького технічного ліцею © 2010-2017

    Використання матеріалів із даного сайту
    дозволене лише за наявності
    активного посилання на першоджерело

    Вінницький технічний ліцей, м.Вінниця
    admin@vtl.vn.ua